Nazwa gatunkowa: Phidippus regius white Bahama – Skakun królewski
Długość życia: Samice do 3lat samce do 2lat.
Dlugość odwłoka i karapaksu: 1,8cm
Występowanie: Wysypy Bahama
Hodowla grupowa: Skakuny to kanibale najlepiej hodować pojedyńczo.
Aktywność: Dzienna
Typ terrarium: Egzotyczne
Wielkość terrarium dla dorosłego: 10x10x20cm lub 15x15x25cm
Oświetlenie: 12h
UVB: niepotrzebne
Dymorfizm płciowy: nieznany
Wygląd samca: nieznany
Wygląd samicy: Samica czarna z duża ilością białych dodatków na karapaksie i odwłoku.
Cechy szczególne: Jeden z najładniejszych regiusów.
Biotop:
Rozmnażanie: nieznane
Uwagi: Pojedyńcze osobniki bardzo podatne na stres, samica przy niewielkim stresie potrafi zjeść swój kokon. A niektóre osobniki kompletnie się nie stresują – wygląda to na cechę konkretnego osobnika.
HODOWLA
Temperatura – 26-28C dzień, 23-25C noc
Wilgotność – 60-70% spryskując pojemnik pryskamy małą ilość na ścianki, (maksymalnie raz na dzień/dwa dni). Dla utrzymania lepszej wilgotności na spód pojemnika kładziemy ręcznik papierowy. Dobrze jest do mierzenia wilgotności używać higrometru.
Woda do picia – L1-L3 co dzień/dwa dni (delikatnie prysnąć na ścianki pojemnika), im pająk większy tym okres spryskiwania wydłuża się do 2-4 dni, dodatkowo do terrarium możemy włożyć płaską nakrętkę wypełniona wodą.
Wentylacja – bardzo duża, skakuny potrzebują świeżego powietrza.
Karmienie – Młodym skakunom L1-l4 dajemy muszki owocówki melanogaster/hydei, wylęg karaczana, skoczogonki. Karmówka powinna być maksymalnie wielkości skakuna, większym osobnikom dajemy mączniki, świerszcze, karaczany, muchy.
Młode L1-L3 karmimy co 2 dni, wrzucając do pojemnika 2-3 muszki. Muszek nie wyjmujemy do kolejnego karmienia. Przy następnym karmieniu pozbywamy się martwych much i dajemy kolejne. Starsze osobniki karmimy rzadziej wraz ze wzrostem podrostki co 3-4 a dorosłe nawet co 7dni. Karmiąc kierujemy się wielkością odwłoka pająka im mniejszy tym większa potrzeba żeby pająk zjadł. Pamiętajmy o tym że samce z natury mają mniejszy odwłok a będąc w formie adult jedzą bardzo rzadko – nawet raz na dwa/trzy tygodnie.
Podłoże – włókno kokosowe lub wermikulit. Torf dostosowany do duzej wilgotności.