Nazwa gatunkowa: Phidippus regius white Bahama – Skakun królewski

Długość życia: Samice do 3lat samce do 2lat.

Dlugość odwłoka i karapaksu: 1,8cm

Występowanie: Wysypy Bahama

Hodowla grupowa: Skakuny to kanibale najlepiej hodować pojedyńczo.

Aktywność: Dzienna

Typ terrarium: Egzotyczne

Wielkość terrarium dla dorosłego: 10x10x20cm lub 15x15x25cm

Oświetlenie: 12h

 UVB: niepotrzebne

Dymorfizm płciowy: nieznany

Wygląd samca: nieznany

Wygląd samicy: Samica czarna z duża ilością białych dodatków na karapaksie i odwłoku.

Cechy szczególne: Jeden z najładniejszych regiusów.

Biotop: 

Rozmnażanie: nieznane

Uwagi: Pojedyńcze osobniki bardzo podatne na stres, samica przy niewielkim stresie potrafi zjeść swój kokon. A niektóre osobniki kompletnie się nie stresują – wygląda to na cechę konkretnego osobnika.

HODOWLA

Temperatura – 26-28C dzień, 23-25C noc

Wilgotność – 60-70% spryskując pojemnik pryskamy małą ilość na ścianki, (maksymalnie raz na dzień/dwa dni). Dla utrzymania lepszej wilgotności na spód pojemnika kładziemy ręcznik papierowy. Dobrze jest do mierzenia wilgotności używać higrometru.

Woda do picia – L1-L3 co dzień/dwa dni (delikatnie prysnąć na ścianki pojemnika), im pająk większy tym okres spryskiwania wydłuża się do 2-4 dni, dodatkowo do terrarium możemy włożyć płaską nakrętkę wypełniona wodą.

Wentylacja – bardzo duża, skakuny potrzebują świeżego powietrza.

Karmienie – Młodym skakunom L1-l4 dajemy muszki owocówki melanogaster/hydei, wylęg karaczana, skoczogonki. Karmówka powinna być maksymalnie wielkości skakuna, większym osobnikom dajemy mączniki, świerszcze, karaczany, muchy.
Młode L1-L3 karmimy co 2 dni, wrzucając do pojemnika 2-3 muszki. Muszek nie wyjmujemy do kolejnego karmienia. Przy następnym karmieniu pozbywamy się martwych much i dajemy kolejne. Starsze osobniki karmimy rzadziej wraz ze wzrostem podrostki co 3-4 a dorosłe nawet co 7dni.  Karmiąc kierujemy się wielkością odwłoka pająka im mniejszy tym większa potrzeba żeby pająk zjadł. Pamiętajmy o tym że samce z natury mają mniejszy odwłok a będąc w formie adult jedzą bardzo rzadko – nawet raz na dwa/trzy tygodnie.

Podłoże – włókno kokosowe lub wermikulit. Torf dostosowany do duzej wilgotności.

white bahama